Parametry zimowe przewyższające normy

MOL EVO Plus jest paliwem, które nie tylko spełnia, ale nawet przewyższa wymagania ustanowione przez prawo. Kluczowym parametrem jest temperatura zablokowania zimnego filtru (CFPP), a paliwo MOL osiąga wartości od -25 do -30°C, co stanowi znaczne bezpieczeństwo w warunkach zimowych, przewyższając normy.

Lepsze parametry zimowe - łatwiejszy rozruch i płynniejsza praca silnika

Dzięki lepszym parametrom zimowym, kierowcy korzystają z łatwiejszego rozruchu silnika oraz płynniejszej jego pracy w trudnych warunkach zimowych. MOL EVO Plus, z temperaturą zablokowania zimnego filtru poniżej wymaganego prawnie standardu, przekłada się na pewność i efektywność w codziennym użytkowaniu.

Potrójny efekt zimowego paliwa MOL EVO Plus

Zimowe paliwo MOL EVO Plus dzięki formule EVOTECH oferuje potrójny efekt: lepsze osiągi, dłuższą żywotność silnika oraz niższe emisje. Badania przeprowadzone przez niezależne laboratorium DTC w Austrii potwierdzają te korzyści, dodając pewność co do skuteczności tego paliwa.

Zwiększona ilość formuły EVOTECH w paliwach EVO Plus

Paliwa EVO Plus zawierają zwiększoną ilość formuły EVOTECH, co przekłada się na:

  • Doskonały efekt czyszczenia
  • Dłuższą żywotność silnika
  • Lepszą wydajność
  • Niższą emisję zanieczyszczeń
  • Ochronę antykorozyjną

Zalecenia ekspertów na zimę

Dostarczone przez MOL zalecenia ekspertów na zimę obejmują utrzymanie poziomu paliwa powyżej 50%, tankowanie paliwa premium, regularne sprawdzanie i wymianę filtra powietrza, filtra paliwa, akumulatora oraz stosowanie wysokiej jakości oleju silnikowego. Te praktyki pomagają unikać problemów z rozruchem zimnego silnika.

Tankowanie MOL EVO Plus

Tankowanie paliw MOL EVO Plus jest zalecane przed dłuższymi podróżami, jako co trzecie tankowanie. Formuła EVOTECH ma jest przystosowana zarówno dla starszych, jak i nowych silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Wyższa liczba oktanowa i zmniejszone tarcie

Paliwo EVO Plus 98 oferuje wyższą liczba oktanowa, 30% więcej formuły EVOTECH oraz zmniejszone tarcie. To przekłada się na płynniejszą pracę silnika, większą wydajność i komfort użytkowania.

EVO ON Plus - lepsza liczba cetanowa i wyższe osiągi

Paliwo EVO ON Plus z 30% więcej formuły EVOTECH zapewnia wyższą liczbę cetanową, co skutkuje mniejszym opóźnieniem zapłonu i lepszymi osiągami silnika, co ma znaczenie w zimowych miesiącach.

Podsumowując, paliwo zimowe MOL EVO Plus nie tylko spełnia normy prawnie wymagane, ale przekracza je, oferując kierowcom szereg korzyści, takich jak łatwiejszy rozruch, płynniejsza praca silnika, dłuższa żywotność oraz niższe emisje. To idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie efektywność i ochronę swojego pojazdu, zwłaszcza w trudnych warunkach zimowych.